Oświetlając dom także na zewnątrz, zwiększymy swoje poczucie bezpieczeństwa, a oświetlając także otaczający go ogród będziemy mogli w nim wypoczywać nie tylko w ciągu dnia. Jakie typy oświetlenia domu i ogrodu wybrać?

dom z ogródkiem

Autor: twintiger007
Źródło: http://www.flickr.com
Jako oświetlenie zewnętrzne rewelacyjnie sprawdzają się niepotrzebujące zbyt wiele energii elektrycznej źródła światła. W zależności od tego, które miejsce planujemy oświetlić jako oświetlenie zewnętrzne warto wykorzystać nie zużywające wiele prądu reflektory halogenowe lub LED, wiszące oprawy lub kinkiety, ale też latarnie czy małych rozmiarów oprawy stojące – . Duże latarnie oraz niskie oprawy stojące sprawdzą się również jako oświetlenie ogrodowe. Jeśli planujemy oświetlać nasz ogród również w sezonie zimowym, to jako oświetlenie ogrodowe nie można zastosować energooszczędnych świetlówek. W minusowych temperaturach świetlówki te zapewniają bowiem bardzo słabe światło. Podejmując decyzję, że w ogródku umieścimy lampy ogrodowe powinno się wyjątkowo starannie zaplanować, przez które miejsca będzie poprowadzony kabel (zobacz lapppoland lappgroup), który będzie je zasilał. Kupując lampy ogrodowe, trzeba zwrócić również uwagę, czy na sto procent są one przeznaczone do umieszczania poza domem.

sklep

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Sklepy mają do zaproponowania bardzo duży wybór lamp ogrodowych i przeróżne typy lamp, które można wykorzystać jako oświetlenie zewnętrznych części domu. Kupując lampy, zawsze warto stawiać na lampy , które należą do tej samej serii. Za sprawą tego uzyska się jednolity styl w oświetleniu domu i jego otoczenia. Zazwyczaj seria lamp składa się z kinkietów, przeróżnej wysokości słupków z umieszczonym na nich źródłem , które emituje światło, lamp nawierzchniowych oraz reflektorów. Każdy z tych rodzajów lamp przeznaczony jest do oświetlania odmiennych części domu i ogródka – oświetlenie ogrodowe. Reflektorami warto oświetlić wyjątkowo piękne okazy roślin rosnące w naszym ogrodzie. Lampy nawierzchniowe mogą służyć do oświetlenia drużek oraz podjazdu. Słupki słupki betonowe kęsbet w zależności od ich wysokości można zastosować do podświetlania dróżek, roślin oraz podjazdu. Idealnie sprawdzą się również w ogrodowych altanach. Kinkiety będą idealne jako oświetlenie przed domem oraz drzwi wejściowych. Dobrze jest postawić na modele, które zapalają się w sposób automatyczny. Takie lampy to doskonałe rozwiązanie, jeśli do okolic drzwi wejściowych nie dochodzi światło z lamp znajdujących się na ulicy.

Comments are closed.

Post Navigation